Ochrana perimetru - infraberiéry, detekce v plotě, kamerové systémy

Konzultace a návrh systému zdarma / Servis do 72 hodin, více zde Kamerové systémy Olomoucinfo@kamerovysystem.cz piktogram sluchatkoObchod: +420 725 800 881 piktogram sluchatkoServis: +420 776 779 266

Ochrana perimetru


Zabezpečení perimetru slouží jako primární ochrana pro důležité zařízení, jako jsou fotovoltaické elektrárny, vojenské prostory, letiště a podobné velmi chráněné objekty. Ostraha obvodu pozemku patří k náročným na instalaci a velmi záleží na kvalitě provedení.

Ochrana perimetru se dá realizovat několika způsoby:
  • detekční kabel v plotě
  • infra bariéry
  • speciální kamerové systémy
  • mikrovlnné bariéry
Máme zkušenosti s instalací ochrany perimetru v rozsáhlých instalací pro FVE ale i jiné objekty. Pomůžeme Vám ochránit majetek kvalitně a spolehlivě. Pro nezávaznou cenovou nabídku nás kontaktujte.

Detekční kabel v plotě

Ochrana plotu pomocí detekčního kabelu spočívá v tom, že do pletiva plotu se natáhne detekční kabel. Ten pak detekuje pohyb plotu. Pokud se někdo pokusí plot přelézt, přestřihnout pletivo nebo jinak narušit, je okamžitě vyvolán alarm. Jako rozšíření lze instalovat také meteostanici, která velmi omezí falešné poplachy, které mohou vznikat při velkém větru.

Infra bariéry

Infra bariéry fungují na principu paprsku, který se nesmí přerušit. Je vysílán z vysílače do přijímače a pokud je přerušen, vyhlásí se poplach. Nevýhodou je, že infra beriéra snímá na výšku pouze cca 30 cm. Pro účinné hlídání perimetru je tak nutno instalovat dvě bariéry nad sebou. tím se samozřejmě zvyšuje cena. Také je zapotřebí si dát pozor na kvalitní vysílače a přijímače, protože mlha, hustý déšť je největší nepřítel infra bariér.

Kamerové systémy

Speciální kamerové systémy, které vyhodnocují pohyb osob a dokáži detekovat překonání plotu, pohyb v zakázané oblasti a podobně. Jedná se o specializované vyhodnocovací jednotky, ke kterým se připojí standardní kamery. Tyto kamerové systémy lze použít společně se standardním záznamovým zařízením. Pro minimalizování falešných poplachů je vhodné instalovat také inftra přísvity pro dokonalé osvětlené scény také v noci.

Dalším typem kamer pro kontrolu perimetru jsou vhodné termovizní kamery, které detekují teplo. Díky tomu jedna kamera může ochránit obvod o délce několika kilometrů.

Mikrovlnné bariéry

Mikrovlnné bariéry fungují na podobném principu, jako infra brány. Vysílač a příjamč vytvoří pole, které pokud je narušeno, tak vyvolá poplach. Systém je odolnější proti počasí a zárove? tvar detekčního pole je vhodnější, než v případě infra bariér.

Obecně lze říci, že kamerové systémy jsou vhodné pro doplnění pro ochranu perimetru. Pokud jsou kamery připojené na pult centrální ochrany, pak výjezdová jednotka může jednoduše Váš majetek kontrolovat aniž by zbytečně jezdila na místo kvůli falešným poplachům.
Kamerové systémy - nabídka

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Prosíme především o následující údaje:

  • Předpokládaný počet bezpečnostních kamer / počet čidel pro alarm
  • Počet kamer/čidel ve venkovním prostředí
  • Adresa instalace (stačí město)
  • Typ sledovaného prostoru (dům, sklad, výrobní prostory)
  • Požadovaná délka záznamu

Pokud detaily nevíte, nevadí. Domluvíme se na prohlídce přímo u Vás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.
Kamerové systémy Frýdek-Místek

Pobočka Frýdek-Místek

Frýdek-Místek, Míru 2062
Kamerové systémy +420 725 800 881
Kamerové systémy Frýdek-Místek info@kamerovysystem.cz
Kamerové systémy Praha

Pobočka Praha

Praha, Moravská 1530/9
Kamerové systémy +420 607 161 585
Kamerové systémy Praha praha@kamerovysystem.cz
Kamerové systémy Brno

Pobočka Brno

Brno - Komín
Kamerové systémy +420 607 161 585
Kamerové systémy Brno brno@kamerovysystem.cz

Servis a technická podpora
Kamerové systémy Brno +420 776 779 266
Kamerové systémy podpora podpora@kamerovysystem.cz

Dodáme Vám spolehlivé a kvalitní Kamerové systémy pro ochranu Vašeho majetku. | Váhy-Pokladny-HARON | Sikur Systems s.r.o.