Kamerový systém a ostatní slaboproudé systémy - konzultace a návrh zdarma / Servis do 72 hodin, více zde Kamerové systémy Olomoucinfo@kamerovysystem.cz kamerový systémObchod: +420 725 800 881 kamerový systémyServis: +420 776 779 266

Kamerový systém - AHD kamery

Kamerové systémy - AHD kamery

AHD kamery vznikly jako náhrada za staré analogové kamerové systémy. Maximální rozlišení AHD kamer je 5 Mpix. Obraz je přenášen v analogové podobě od kamery až do záznamového zařízení, které musí být dostatečně výkonné pro rychlé zpracování obrazu. Veškerá videoanalýza se provádí přímo v záznamovém zařízení, včetně detekce pohybu a podobně.

Výhoda je v tom, že AHD kamery se připojují přes koaxiální kabel. Pokud potřebujete obnovit stávající analogový systém, stačí vyměnit kamery a záznamové zařízení. Kabeláž zůstane stejná, což velmi sníží náklady. Záznamové zařízení pro AHD kamery je hybridní, to znamená že můžeme připojit do jednoho systému jak staré analogové kamery, tak nové AHD nebo IP kamery.

Máme zkušenosti s montáží jak malých AHD kamerových systémů, tak rozsáhlých instalací. Pomůžeme Vám s rekonstrukcí a nahrazením starých kamer novými s daleko lepším obrazem.

Vlastnosti AHD kamer

  • maximální rozlišení 5Mpix
  • vysoká snímkovací frekvence
  • plynulý obraz bez trhání a bez zpoždění
  • velká vzdálenost kabelových tras
  • možnost kombinace se standardními analogovými kamerami a IP kamerami

Obrázky z AHD kamerových systémů, 2 Mpix

AHD kamerový systém s rozlišením 1920x1080 pixelů. Klepnutím na obrázek se otevře v originálním rozlišení.

Kamerový systém Ostrava
Ve dne
Kamerový systém Ostrava
Stejné místo v noci, díky kvalitnímu snímacímu čipu je obraz stále barevný

Video ukázky AHD, 2 Mpix

Ukázky obrazu z instalace AHD kamerového setu, který nabízíme za speciální akční cenu. Kamery v mají rozlišení 1920x1080 pixelů. Více informací zde.


     
Ukázka za denního světla z kamery 2 Mpix (Full HD) Stejný bezpečnostní AHD kamerový systém s rozlišením Full HD, tentokrát ukázka záběrů v noci. Obraz je stále barevný díky kvalitnímu snímacímu čipu v kameře. Při úplné tmě se aktivuje infra přívit.

Typy AHD kamer

AHD kamery vycházejí ze staré analogové technologie, proto je k dispozici mnoho různých variant kamer. Od standardních kamer ve válečkovém provedení, přes antivandal až po skryté kamery vhodné pro montáž do výtahů a podobně.

AHD kabelové trasy

Délka kabeláže je opravdu velká. Při využití UTP kabelu je možné instalovat AHD kamery i na vzdálenost 500m. Aktivní převodníky obrazu určené pro UTP kabely dokážou trasu protáhnout i na několik kilometrů. Samozřejmě je možné využít také koaxiální kabel, což je opět výhoda při zlepšování stávajících kamerových bezpečnostních systémů.

AHD kamerové systémy a budoucnost

Technologie kamerových systémů AHD je poměrně nová. Protože jde vlastně o nástupce starých analogových kamer, dá se předpokládat, že AHD kamerové systémy se budou vyrábět ještě dlouho.

Z technických důvodů je aktuální nejvyšší možné rozlišení kamer 3 Mpix. Pro detailnější kontrolu Vám doporučujeme IP kamerové systémy, které sledují prostor a poskytují obraz v rozlišení i 12 Mpix.

Porovnání kamer

Rozdíly mezi IP kamerovým systémem, AHD kamerovým systémem i HD-SDI kamerovým systémem jsou velké. Pro snadnou orientaci jsme pro Vás připravili porovnání jednotivých kamerových systémů, které najdete zde.

Při každném návrhu kamerového systému vždy doporučujeme vhodný typ kamer pro konkrétní využití tak, abyste neplatili zbytečně za něco, co nepotřebujete.

Historie AHD kamerových systémů

Pro úplnost jsme pro Vás připravili také ukázku z AHD kamerových systémů s rozlišením 1,3 Mpix. Stále narazíte na prodejce, kteří Vám tento systém budou nabízet, ale kvalita je již zastaralá a my Vám ho určitě nedoporučujeme. Více informací zde.
Kamerové systémy - nabídka

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Prosíme především o následující údaje:

  • Předpokládaný počet bezpečnostních kamer / počet čidel pro alarm
  • Počet kamer/čidel ve venkovním prostředí
  • Adresa instalace (stačí město)
  • Typ sledovaného prostoru (dům, sklad, výrobní prostory)
  • Požadovaná délka záznamu

Pokud detaily nevíte, nevadí. Domluvíme se na prohlídce přímo u Vás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.

Dodáme Vám spolehlivé a kvalitní Kamerové systémy pro ochranu Vašeho majetku. | Váhy-Pokladny-HARON | Sikur Systems s.r.o.