Kamerové systémy pro FVE - fotovoltaické elektrárny

Konzultace a návrh systému zdarma / Servis do 72 hodin, více zde Kamerové systémy Olomoucinfo@kamerovysystem.cz piktogram sluchatkoObchod: +420 725 800 881 piktogram sluchatkoServis: +420 776 779 266

Zabezpečovací systém pro FVE - fotovoltaické a solární elektrárny

Zabezpečení FVE

Stavíte nebo provozujete fotovoltaickou elektrárnu ?

Nabízíme Vám služby komplexního zabezpečení fotovoltaické elektrárny. Ochráníme Vaši investici optimálním zabezpečením vzhledem k pozici FVE, tvaru pozemku a dalším parametrům.

Kamerový systém pro FVE

Základem jsou kvalitní kamery, které jsou připraveny pro provoz v nočních podmínkách bez velkého osvětlení. Ukázka z těchto nočních kamer je zde. Kamery hlídají celý plot a areál FVE. Kamery lze také doplněnit o kvalitní externí infra přísvit pro dokonalé vidění za úplné tmy.

Zabezpečení perimetru

Dalším důležitým prvkem je ochrana obvodu pozemku, na kterém je FVE postavena. Jedná se o ochranu plotu pomocí infra bariér, nebo pomocí detekčního kabelu v plotu. Závory, které vysílají infra paprsek jsou v rozích pozemku. Pokud je paprsek přerušen dojde k poplachu. Závory se instalují cca 2 metry od plotu směrem dovnitř pozemku.

Ochrana plotu pomocí detekčního kabelu naopak spočívá v tom, že do pletiva plotu se natáhne detekční kabel. Ten pak detekuje pohyb plotu. Pokud se někdo pokusí plot přelézt, přestřihnout pletivo nebo jinak narušit, je okamžitě vyvolán alarm.

Alarm je napojen na mobilní telefon nebo na PCO (pult centrální ochrany). Stálá služba tak může přes internet shlédnout kamery a pesvědčit se, že je všechno v pořádku. Popřípadě poslat na místo fotovoltaické elektrárny výjezdovou posádku.

Radarové sledování

Exkluzivní variantou ochrany FVE jsou radary. Každá jednotka radaru za jednu sekundu prozkoumá celých 360° a detekuje pohyb. Při narušení hlídaného prostoru se pak vyvolá alarm podobně jako u ochrany perimetru pomocí detekčního kabelu. Velká výhoda radaru jsou minimální falešné poplachy a perfektní funkce za každého počasí. Radar také dokáže při spojení s PTZ kamerou automaticky sledovat pohyblivé objekty ve střeženém prostoru. Otočné kamery mohou být citlivé na teplo. Jedná se o speciální thermokamery. Výhoda je špičková kvalita detekce pohybujících se objektů, nevýhodou je naopak cena.

Osvětlení areálu

Na sloupy, kde jsou namontovány kamery se přimontuje také silné osvětlení. Při detekci pohybu pomocí ochrany perimetru se tyto světla zapnou. Velké procento zlodějů tím odradí. Světla lze také zapnout vzdáleně přes internet, nebo pomocí SMS. Vzdálená obsluha tak má možnost vždy si přisvítit dle potřeby.

Zabezpečení panelů

Samotné panely lze zabezpečit také. Jedná se o zabezpečení pomocí detekčního kabelu. Ten je připevněn ke každému panelu. Pokud někdo bude chtít panel ukrást, bude must přerušit kabel, což spustí poplach. Tím se může obsluha na PCO okamžitě podívat na kamerový zabezpečovací systém na FVE a vyhodnotit, zda jde o planý poplach, nebo ne.

Investice do zabezpečení fotovoltaické elektrárny se vzhledem k pořizovací ceně FVE rozhodně vyplatí.

Kamerové systémy - nabídka

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Prosíme především o následující údaje:

  • Předpokládaný počet bezpečnostních kamer / počet čidel pro alarm
  • Počet kamer/čidel ve venkovním prostředí
  • Adresa instalace (stačí město)
  • Typ sledovaného prostoru (dům, sklad, výrobní prostory)
  • Požadovaná délka záznamu

Pokud detaily nevíte, nevadí. Domluvíme se na prohlídce přímo u Vás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.
Kamerové systémy Frýdek-Místek

Pobočka Frýdek-Místek

Frýdek-Místek, Míru 2062
Kamerové systémy +420 725 800 881
Kamerové systémy Frýdek-Místek info@kamerovysystem.cz
Kamerové systémy Praha

Pobočka Praha

Praha, Moravská 1530/9
Kamerové systémy +420 607 161 585
Kamerové systémy Praha praha@kamerovysystem.cz
Kamerové systémy Brno

Pobočka Brno

Brno - Komín
Kamerové systémy +420 607 161 585
Kamerové systémy Brno brno@kamerovysystem.cz

Servis a technická podpora
Kamerové systémy Brno +420 776 779 266
Kamerové systémy podpora podpora@kamerovysystem.cz

Dodáme Vám spolehlivé a kvalitní Kamerové systémy pro ochranu Vašeho majetku. | Váhy-Pokladny-HARON | Sikur Systems s.r.o.