Kamerový systém a ostatní slaboproudé systémy - konzultace a návrh zdarma / Servis do 72 hodin, více zde Kamerové systémy Olomoucinfo@kamerovysystem.cz kamerový systémObchod: +420 725 800 881 kamerový systémyServis: +420 776 779 266

EZS - elektronické zabezpečení

Alarm do domu Ostrava

Vhodným doplňkem pro kamerové systémy je elektronické zabezpečení objektů - EZS. Alarm hlídá Váš dům, firmu, sklad nebo automobil 24 hodin denně.

Pokud dojde k pohybu v zastřežené oblasti, nebo detektor vyhlásí nebezpečí požáru, okamžitě budete informováni na Váš mobilní telefon. Alarm můžeme připojit také na pult centralizované ochrany - PCO a pokud dojde k poplachu, výjezdová jednotka fyzicky objekt zkontroluje.

Výrobci EZS

Jsme certifikovaná montážní firma pro elektronické zabezpečovací systémy značek Jablotron a Paradox.

Montážní firma Jablotron Montážní firma Paradox

Servisní služby EZS

Provádíme záruční i pozáruční servis zabezpečovacích a ostatních slaboproudých systémů. Více informací o možnostech servisních služeb s dohodnutou reakční dobou najdete zde.

Základní komponenty systému

  • Ústředna - ovládá celý systém, spouští alarm
  • Klávesnice - pomocí které se odemyká a zamyká hlídaná oblast
  • Čidla - dodávají informace ústředně

Připojení komponent do systému

Bezpečnostní systémy mohou být jak drátové, tak bezdrátové. Výhodou bezdrátových alarmů je snadná instalace, ale na druhou stranu se správce systému musí starat o baterie a jejich stav. Bežně vystačí jedna baterie v bezdrátovém pohybovém čidle cca jeden rok. Samozřejmě je stav baterií indikován jak na samotném čidle, tak na klávesnici.

Drátové systémy jsou naopak náročnější na instalaci, na drunou stranu jsou naprosto bezúdržbové. Všechny komponenty jsou napájeny z centrálního zdroje, který je navíc zálohovaný, takže i při výpadku proudu je celý bezpečnostní systém plně funkční.

Výhody EZS

Celý hlídaný objekt můžeme rozdělit do několika zón. Tím pádem můžete nadefinovat kdo může do jakých prostor. Jednotlivé zóny je pak možno hlídat nezávisle na sobě.

Protože můžete nadefinovat více kódů pro odemykání systému, lze pomocí EZS sledovat také docházku. Na připojeném počítači pak lze vyhodnotit příchody a odchody pro každého zaměstnance zvlášť.

EZS - ústředna

Alarmy do bytu Ostrava - ustredna
Každá ústředna je základním stavebním kamenem celého systému. Jednak zpracovává signály z čidel a klávesnice, ale také ovládá poplach. Například zavolá na dané telefonní číslo, nebo pošle SMS zprávu. Ústředna tedy může být připojená jak ke standardní telefonní síti (pevná linka), tak může mít modul pro GSM a mobilní služby.

Při poplachu tak systém zavolá až na 10 nadefinovaných telefonních čísel, nebo pošle SMS. Pokud je ústředna vybavena GSM modulem, ústřednu lze také ovládat pomocí SMS - vypínat, zapínat alarm a zjišťovat aktuální stav ústředny.

Dále je možno naprogramovat například ovládání externích zařízení (vypínání, zapínání topení atd.).

EZS - klávesnice

Alarmy Ostrava - klávesnice
Klávesnice je vždy u vchodu do objektu. Zde se každý, kdo zná kód přihlásí do systému a tím vypne zabezpečení objektu.

Systém se také může vypínat a zapínat pomocí klíčenky, takže si nemusíte pamatovat kód. Klíčenka je ideální například pro návštěvy, pro uklízečku a podobně.EZS - čidla

Alarmy Ostrava - čidla
Čidel existuje několik druhů - základní čidla na pohyb. Dále existují čidla na rozbití skla, detektor kouře či ohně nebo zatopení daného prostoru.

Díky širokému výběru možností čidel je možno kombinovat ochranu objektu ke spokojenosti zákazníka.EZS - siréna

Alarmy Ostrava - siréna
Siréna začne houkat a blikat v případě poplachu. Zvuk sirény je velmi intenzivní a pronikne přes několik zdí. V mnoha případech houkání útočníka odradí a raději uteče. Venkovní sirény mají vlastní záložní zdroj a v případě, že se někdo pokusí násilně sirénu odpojit od ústředny, vyvolá poplach a začne houkat.Alarmy pro zabezpečení prostor je možné propojit také s Elektrickým protipožárním systémem EPS.

Máme zkušenosti s montáží jak malých zabezpečovacích systémů do bytů a domů, tak rozsáhlých instalací pro velké firemní objekty. Pro vypracování nezávazné cenové nabídky nás kontaktujte.
Kamerové systémy - nabídka

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Prosíme především o následující údaje:

  • Předpokládaný počet bezpečnostních kamer / počet čidel pro alarm
  • Počet kamer/čidel ve venkovním prostředí
  • Adresa instalace (stačí město)
  • Typ sledovaného prostoru (dům, sklad, výrobní prostory)
  • Požadovaná délka záznamu

Pokud detaily nevíte, nevadí. Domluvíme se na prohlídce přímo u Vás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.

Dodáme Vám spolehlivé a kvalitní Kamerové systémy pro ochranu Vašeho majetku. | Váhy-Pokladny-HARON | Sikur Systems s.r.o.