Kamerový systém a ostatní slaboproudé systémy - konzultace a návrh zdarma / Servis do 72 hodin, více zde Kamerové systémy Olomoucinfo@kamerovysystem.cz kamerový systémObchod: +420 725 800 881 kamerový systémyServis: +420 776 779 266

Elektrická požární signalizace (EPS)

EPS ústředna

Elektrická požární signalizace (EPS) je komplexní soubor bezpečnostních opatření, které signalizují nebezpečí vzniku požáru ve hlídaném objektu. Včasné varování před vznikem požáru chrání majetek i zdraví lidí před nenahraditelnými ztrátami.

Instalace EPS

Před instalací EPS je nutno vypracovat projektovou dokumentaci, která vychází z Požárně bezpečnostní řešení stavby. Projektová dokumentace stanoví počty a typy protipožárních čidel, které je nutno v objektu instalovat, jejich rozmístění a způsob signalizace vzniku požáru. Projektová dokumentace je součástí kolaudace budovy a bude se při kolaudačním řízení kontrolovat.
 • Připravíme nabídku na EPS zdarma
 • Nainstalujeme EPS podle projektové dokumentace
 • Dodáme výchozí revizi, dokumentaci skutečného stavu, provozní dokumentaci pro kolaudaci objektu
 • Provedeme funkční zkoušku jako součást instalace

Servis a revize EPS

 • Provádíme revizní kontroly a funkční zkoušky dle vyhlášky
 • Nabízíme servisní smlouvy s garancí opravy do dohodnuté doby
 • Provádíme záruční i pozáruční servis
Více informací o revizích EPS zde.

Signalizace EPS

Při vzniku požáru je nutné dbát na řádnou signalizaci nebezpečí a následnou rychlou reakci, proto součástí každého EPS jsou sirény. Pokud je v objektu trvalá obsluha, je signalizace svedena do místnosti s ostrahou, v ostatních případech je požární signalizace převedena na PCO. Zároveň se při incidentu odemkne klíčový trezor, takže hasiči mají snadnější přístup do postižených míst v objektu.

Ve větších budovách může Požárně bezpečnostní řešení stavby požadovat také instalaci evakuačního rozhlasu. Evakuační rozhlas se aktivuje při vzniku nebezpeční požáru a pracuje zcela samostatně. Můžete jej také využít pro běžné veřené hlášení apod.

Koncepce EPS

Základní součástí EPS je ústředna, která vyhodnocuje informace z jednotlivých čidel a informuje obsluhu o stavu systému. Při vzniku nebezpečí nebo poruchy na některém čidle informuje ústředna o události určeným způsobem.

Čidla detekují nebezpečí vzniku požáru různými způsoby, například detekcí hořlavých plynů, zvýšené teploty nebo přítomnosti kouře. Pokud jsou čidla adresovatelné, EPS systém dokáže přesně určit místo nebezpečí a záchranné operace jsou daleko rychlejší a efektivnější.

Ve hlídaném objektu instalujeme také panik tlačítka pro případ nouze. Pokud někdo stiskne panik tlačítko, obsluha EPS přesně ví kde došlo k incidentu a může efektivně pomoci.

Výrobci EPS

Instalujeme, servisujeme, provádíme revize a zkoušky EPS pro značky JOB detectomat, Lites, Esser a další.

Kontaktujte nás pro zpracování nabídky na instalaci, servis nebo revizi EPS níže formulářem, nebo volejte +420 776 779 266.
Kamerové systémy - nabídka

Vypracujeme Vám nabídku zdarma

Prosíme především o následující údaje:

 • Předpokládaný počet bezpečnostních kamer / počet čidel pro alarm
 • Počet kamer/čidel ve venkovním prostředí
 • Adresa instalace (stačí město)
 • Typ sledovaného prostoru (dům, sklad, výrobní prostory)
 • Požadovaná délka záznamu

Pokud detaily nevíte, nevadí. Domluvíme se na prohlídce přímo u Vás.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.

Dodáme Vám spolehlivé a kvalitní Kamerové systémy pro ochranu Vašeho majetku. | Váhy-Pokladny-HARON | Sikur Systems s.r.o.